CodeCup 2020 - An online programming competition  

CodeCup 2020 - An online programming competition

Competition round

Competition: Sat Sep 14 2019  (test competition)
Round: 25
Games: 22
Players: 22
1 2 3 4 5 6 7 
8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 
24 25 26 27 28 

Games in round 25

GameBlack playerWhite playerResult
144101  
Marcel Vlastuin
Abdessamad El Kasimi
96 - 4 (WIN: BLACK)
144102  
Abdessamad El Kasimi
Marcel Vlastuin
4 - 96 (WIN: WHITE)
144103  
Vytautas Gruslys
Henk Koops
94 - 6 (WIN: BLACK)
144104  
Henk Koops
Vytautas Gruslys
98 - 0 (WIN: BLACK)
144105  
Laurent van den Bos
Andor Michels
5 - 95 (WIN: WHITE)
144106  
Andor Michels
Laurent van den Bos
10 - 90 (WIN: WHITE)
144107  
Alexandr Mushtagov
Ludo Pulles
3 - 97 (WIN: WHITE)
144108  
Ludo Pulles
Alexandr Mushtagov
95 - 5 (WIN: BLACK)
144109  
Lukas Gelbmann
Tomek Czajka
99 - 1 (WIN: BLACK)
144110  
Tomek Czajka
Lukas Gelbmann
3 - 97 (WIN: WHITE)
144111  
Paul Wiselius
Corné Verhoef
99 - 1 (WIN: BLACK)
144112  
Corné Verhoef
Paul Wiselius
1 - 99 (WIN: WHITE)
144113  
Jeroen Op de Beek
Jelmer Firet
98 - 2 (WIN: BLACK)
144114  
Jelmer Firet
Jeroen Op de Beek
2 - 98 (WIN: WHITE)
144115  
Jelle van Cappelle
Dirk Groot
96 - 4 (WIN: BLACK)
144116  
Dirk Groot
Jelle van Cappelle
1 - 99 (WIN: WHITE)
144117  
Rune Valle
Jard van Roest
100 - 0 (WIN: BLACK)
144118  
Jard van Roest
Rune Valle
1 - 99 (WIN: WHITE)
144119  
Arthur Ball
Nikita Kurgin
100 - 0 (WIN: BLACK)
144120  
Nikita Kurgin
Arthur Ball
7 - 93 (WIN: WHITE)
144121  
Luisa Lamprea
Tom Smeding
1 - 99 (WIN: WHITE)
144122  
Tom Smeding
Luisa Lamprea
96 - 4 (WIN: BLACK)

Intermediate score after round 25

Rank Name Group Program Points Fail
1Ludo Pullesunofficialprog4_v2 3397
2Marcel Vlastuinunofficialvlastuin4 3213
3Henk KoopsCodeCupGomokuv23 2758
4Andor MichelsCodeCupAmeliaKuttner 2692
5Vytautas GruslysCodeCupBotato 2609 5
6Rune ValleCodeCupEnrahim1 2593
7Arthur BallCodeCupgokaiAB2 2392
8Laurent van den BosCodeCupBoomoku 2297
9Paul WiseliusCodeCuphighfive_v1_01 2110
10Jeroen Op de BeekNIOFast 2061 15
11Alexandr MushtagovCodeCupGokuFlo 1695 8
12Tom SmedingCodeCupmm 1656
13Luisa LampreaCodeCupAugust 1650
14Jelle van CappelleCodeCupsimple 1607
15Abdessamad El KasimiCodeCupgamkell 1603
16Nikita KurginCodeCupNerys 1419 6
17Lukas GelbmannCodeCupstubborn 1012
18Jelmer FiretCodeCupLeonBrittin 831
19Jard van RoestNIOVersion_1_2 730
20Dirk GrootCodeCupGomoku 723 6
21Tomek CzajkaCodeCupgracz 277 1
22Corné VerhoefCodeCuptest 149